Türkiye-Afrika Burs Programı - Afrikalı Öğrencilere Türkiye'nin Verdiği Burslar

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Afrika ülkleri vatandașlarına tandığı lisans, önlisans, yüksek lisans, doktora bursları.

Türkiye-Afrika Burs Programı, lisans düzeyinde verilir ve Angola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Cezayir, Cibuti, Çad, Etiyopya, Fas, Fildiși Sahilleri, Gana, Kenya, Güney Afrika, Komorlar Birliği, Kongo, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Libya, Madagaskar, Mali, Nijer, Nijerya, Orta Afrika, Senegal, Tanzanya, Tunus, Uganda, Ekvator Gine'si, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Kamerun, Lesotho, Liberya, Malavi, Mauritius, Moritanya, Mozambik, Namibya, Seyșeller, Sierra Leone, Somali, Svaziland, Togo, Zambiya, Zimbabve, Mısır, Sudan, Güney Sudan, Eritre, Ruanda, Cape Verde veya Sao Tome vatandaşı olan adayların başvurularına açıktır.

Bu programda, sağlık bilimleri, ilahiyat ve Türk dili ve edebiyatı dışındaki alanlarda yer alan lisans programları adaylara sunulur.

Başvuru Şartları - Türkiye Burslarına Kimler Başvurabilir?

Kamerun Yemekleri - Kamerin Mutfağı - Kamerunlular ve Yiyecekleri

Kamerunlular en çok ne yer. Kamerun'da pişen yemek çeşitleri. Kamerun yemek kültürü hakkında bilgiler Kamerun'un toprağı oldukç...

Afrika ile ilgili merak ettiğiniz herşeyi buradan arayabilirsiniz